Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Těhotenství po Clostylbegytu

Odpovídá 

Dobrý den, mám dotaz. Po 1 měsíci braní clostilbegitu 3-7 den menstruace jsem otěhotněla. Nyní jsem v 5 tt. Na kontrolu mám jít až po 7tt- můj lékař neměl dřívější volný termín. Před rokem jsem měla zamlklý potrat v 8tt. (otěhotněla jsem bez léčby), byla jsem 3 měsíce po operaci endom. cysty na vaječníku. Je mi 35 let. Chci se zeptat zda po braní clostilb. není nutná další hormonální léčba na udržení těhotenství a zda je tedy dostačující jít na vyšetření až po 7tt. Moc děkuji za odpověď.

VVážená paní, Vaše těhotenství po Clostylbegytu vzniklo po spontání, byť indukované ovulaci. Vaječník, resp. jeho žluté tělísko, vylučuje hormon, který pomáhá těhotenství udržet, a to stejně, jako u běžné gravidity. Jiná situace by byla při umělém oplodnění, po němž je hormonální podpora nutná. Jistě by nebylo chybou užívat (pro jistotu) tyto léky i ve Vašem případě.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.