Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Velikost embrya neodpovídá stáří embrya?

Odpovídá 

Dobrý den. Poslední MS jsem měla 3.1., cyklus jsem měla pravidelný (27-28) s ovulací dle ovulačního testu 15-16den. U lékaře jsem byla 16.2. Dle MS 6+2tt, na UZ dle pana doktora vše OK, srdíčko ještě vidět nebylo. Na další kontrole 8.3. velikost 15mm což pan doktor vyhodnotil na 7+6tt. Ale podle MS bych měla být cca 9+2tt. Když jsem na to upozornila tak pan doktor přeměřil a došel ke stejnému závěru. Srdíčko krásné tluče. (příští kontrola za 4týdny). Ten 10-ti denní rozdíl takto na začátku těhot. mě docela znepokojuje. ( rozdíl do 5ti dnů bych pochopila, ale 10 dnů už mi nedává spát:-). Máte pro to vy nějaké vysvětlení? Předem děkuji za odpověd. Eva

Vážená paní Evo, jasné vysvětlení pro Váš případ nemám. Pokud vaše vyšetření 8. března ukázalo velikost plodu 7+6, pak při předešlém vyšetření před 3 týdny měl být plod veliký 4+6, což je ale na samé hranici viditelnosti. V té době se bioparametry měří obtížně, takže pan doktor se zřejmě při diagnóze držel více termínu Vaší menstruace. Není, myslím, důvod se zepokojovat. Především proto, že v tuto dobu nemáme žádný způsob, jak průběh těhotenství ovlivnit Pokud je na ultrazvuku skutečně patrná srdeční akce plodu, lze předpokládat, že se plod vyvíjí normálně. Ostatně se to potvrdí a upřesní při dalších vyšetřeních. Samozřejmě u žádného těhotenství nemůžeme vyloučit potracení nebo jinoui poruchu. Ta však může nastat stejně i u jakékoli jiné, normálně se vyvíjející gravidity.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.