Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Endometrióza a srůsty

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, mám endometriozu 4.stupně a za sebou 3 operace, 4. transfer IVF a opět neúspěšný. Bohužel endometrioza se mi opakovaně vrací. Na co se chci zeptat, pokud se výléčí endometrioza (nebo alespoň částečně), zmizí srůsty, které se díky ní vytvořily? děkuji za odpověď

Vážená paní, asi Vás zklamu, srůsty vzniklé endometriozou po jejím přeléčení nezmizí. Ale přestaou se tvořit nové a je reálné, že ty staré budou působit menší obtíže, možná žádné. Endometrioza je velmi obtížně léčitelné onemocnění. Co naplat, že pacientku neohrožuje na životě a že se po menopauze sama zastaví.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.