Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Je endometrióza vždy odhalitelná laparoskopií?

Odpovídá 

Vážený pane primáři, podstoupila jsem gynekologickou laparoskopii s podezřením na endometriózu, která se však neprokázala. V jedné soukromé gynekologické ordinaci mi však poté řekli, že to, že se neprokázala, ještě neznamená, že endometrióza v těle není přítomna. Co je na tom pravdy? Měla bych ještě jeden dotaz, v této soukromé gynekologické ordinaci jsem podstoupila vyšetření s tím, že mi byly odebrány stěry, které pojišťovna neproplácí, neboť jsou podrobnější než ty běžné, které se provádějí. Existuje tedy nějaká podrobnější cytologie než tak, která se provádí při běžně preventivní prohlídce u gynekologa? Za odpověď děkuji.

Vážená paní, ano, v soukromé odinaci měli pravdu. Endometriózu je možné laparoskopií potvrdit, ale nelze ji zcela vyloučit. Její projevy jsou velmi rozmanité, někdy jen diskrétní, sotva patrné. Navíc se může vyskytovat i na místech pro oko laparoskopujícího operatéra nepřístupných. K druhé otázce. Existuje řada vyšetřovacích metod a nejen cytologických, které pojišťovny neproplácejí. Rovněž se mohou lišit úhrady jednotlivých pojišťoven, stejně jako pojišťovna může mít nasmlouvány jisté výkony jen s některými zdravotnickými subjekty. Každopáně by Vás měl lékař předem upozonit, že vyšetření není hrazno Vaší ZP a v případě potřeby nabídnout klasickou metodu, která hrazna je.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.