Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Vliv hormonální antikoncepce na neplánované dítě

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jen ze zvědavosti, co by se stalo s embryem, kdybych otěhotněla v důsledku několikanásobného zapomenutí užití  anikoncepční tablety během 1 cyklu. Tabletu bych ale vždy podle návodu užila ve chvíli, kdy bych si chybu uvědomila. Kdybych o těhotenství nevěděla a dál užívala hormonální antikoncepci až do plánované menstruace, mohlo by to embryo nějak poškodit, nebo zabít? Děkuji za Váš čas.

Dobrý den, nevím, jestli dobře rozumím. Pokud opomenete vzít tabletu v řádný termín a doberete ji ve stanovené lhůtě (obvykle 12 - 24 hod) k otěhotnění nedojde. Pokud byste vynechala víc tablet a otěhotněla, nevěděla o tom a pokračovala v užívání tablet dál, pravděpodobně by těhotenství pokračovalo normálně. Zvýšilo by se ale riziko vrozené vývojové vady plodu.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.