Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Vynechání pilulky dva dny po styku

Odpovídá 

Dobrý den, užívám už 3 roky hormonální antikoncepci Lunafem. Teď se mi stalo, že jsem zapomněla vzít prášek dva dny po pohlavním styku. V den pohlavního styku jsem měla podle kalkulačky plodných dnů ovulační den. Prášky jinak beru pravidelně. Prášek jsem zapomněla vzít ve 3. týdnu. Je možné, že bych byla těhotná?

Vážená slečno, každá antikoncepčí metoda má jisté procento selhání, i když se používá dle předpisů (bez opomenutí). Hormonální tabletky patří k nejspolehlivějším metodám, přesto nelze otěhotnění absolutně vyloučit (tablety je možno vyzvracet, nestihnou se vstřebat kvůli průjmu, atd) . V případě jakékoli odchylky od správného způsobu užívání antikoncepce se riziko selhání logicky zvyšuje. Pokud však vynecháte jednu tabletu hormonální antikoncepce a zjistíte to do 24 hodin, je pravděpodobnost otěhotnění velmi malá.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.