Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Diazepam v těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den pane primáři, Mám na Vás takový specifický dotaz. Jsem v 6 týdnu těhotenství, dle mého gynekologa, jenže neměla jsem zrovna moc dobré období a brala jsem léky na spaní /diazepam5mg/ né moc, ale 14 dní v kuse určitě, byla jsem hodně ve stresu, měli jsme totiž rodinou tragédii. A v té době co jsem je brala jsem tedy už těhotná byla. Těhotenství plánované nebylo, takže jsem nepředpovídala.Samozřejmě jsem ted nadšená a proto Vám píšu, nemohlo to nějak uškodit plodu? můj gynekolog mi říká, že ze začátku embryo není spojený s matkou a živí se z žloutkového vaku až pak se spojí s matkou, tak by to nemělo vadit? ale moc tomu nevěřím a mám strach.Co si myslíte Vy?Mám se obávat? Děkuji za odpověď. Pěkný den.

Vážená paní, těžká odpověd. Skutečně, jak pravil Váš gynekolog, v samém začátku těhotenství fuinguje embryo v režimu "vše nebo nic", tedy buďto zaniklne, nebo přežije bez úhony. Potom existuje období diferenciace orgánů, kdy určitá škodlivina - lék, chemikálie, virus, aj - může působit teratogeně a způsobit vrozenou vadu plodu. Toto roziko, třebaže je nelze zcela vyloučit, není ale při užívání diazepamu příliš velké. Navíc většinu možných vrozených vad lze diagnostikovat již v prvních měsících gravidity.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.