Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nemohu otěhotnět. Co dál?

Odpovídá 

Dobrý den prosim vás měla bych na vás pár otázeček. Již přez 2 roky pořádně se mi nedostavuje menstruace pravidelně, s přítelem se snažíme o miminko je mi 28 a příteli 22 já sama mám jednu dceru pěti letou.je to přez pul roku co jsem chodila k paní doktorce na pravidelné píchání hormonů a brala jsem hormony i v podobě prášků a když už se to všechno zdálo být v pohodě tak jsem přestala paní doktorku navštěvovat a po nějaké době ted je to už skorem pul roku co se mi vubec nedostavuje menstruace. Objednala jsem se k paní doktorce a ona mne vyšetřila a zjistila že mám nějaký malý nález sama neví o co vlastně jde :-( udělali jsme krevní testy zda náhodou nejsem těhotná ale bohužel ne :-( a víte co mne zneklidnuje :-( že nijak paní doktorka neřeší co bych tam asi měla mýt :-( mne bolí břicho už i v klidu když sedím je možné že by to mohlo být s toho nálezu? A co by to mohlo být? Já sama jsem již podstoupila laparoskopickou operaci již dvakrát a to jednou kuli cistě a pak jestě kuli srůstům po porodu. Mohl by jste mi prosím říct jak mám dále pokračovat :-( už nevím co dál když stále mám nějaké problémi jak vůbec můžu otěhotnět když to vlastně vůbec nedostávám :-( měla byych změnit ginekologa? Nebo mám tohole všechno přestat řesit? nevím opravdu nevím. PAní doktorka už nás měla i nutkání poslat na umělé oplodnění ale my by jsme to chtěli normální cestou :-( děluji moc za odpověd a doufam že všemu co jsem napsala rozumíte

Vážená paní, snažím se porozumět. Vyměnit gynekologa sice lze, ale nepovažuji to za šťastné řešení.Vaše tělo a ženská ambulance není počítač, kde stačí zmáčkout tlačítko Restart a vše poběží jak má. Všechno vyšetřování by začalo znovu. Z Vašich slov není jasné, jaký nález Vám paní doktorka našla, jaké hormony jste brala a jaký byl nález při laparoskopiích. Chápu, že chcete počít dítě přirozeně. Záleží na mnoha okolnostech, na konkrétním nálezu, parametrech partnera velmi taky na Vašem věku. Je-li Vám kolem 25 let, máte dost času na zkoušení přirozenou cestou - úpravu cyklu, atd, Pokud jste překročila 35 let, tak by bylo dobré neotálet vyšetřit Váš hormonální profil, manželův spermiogram, vyloučit endometriozu a raději šetřit na asistovanou reprodukci (umělé oplodnění).

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.