Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nechráněný styk po dobrání antikoncepce

Odpovídá 

Dobrý den, mám nějaké zdravotní problémy ohledně zažívacího traktu a tak mi paní doktorka doporučila raději na nějakou dobu vysadit hormonální antokoncepci.Jenže 9 dní po tom co jsem si vzala poslední pilulku nám praskl kondom. Jaké je (kolika %, přibližně) riziko že jsem těhotná? Předem děkuji za odpověď.

Vážená paní, není mi známo, jaké jste pozužívala pilulky a kdy jste je vysadila. Předpokládám, že jste je přestala užívat tak, jak se má, tedy po vybrání celého měsíčního balení. Jedná-li se o antikoncepci o 21 tabletách s týdenní pauzou, pak je pravděpodobnost otěhotnění po 9 dnech od poslední tablety velmi malá. Jedná-li se o antikoncepci s větším množstvím tablet a inkriminovaný styk byl tak až později v nechráneném cyklu, v tom případě je riziko vyšší. Přesně na procenta Vám to ale spočítat neumím. Plodnost po vysazení tabletové hormonální antikoncepce se navrací velmi brzy, obvykle hned v nejbližším cyklu. Otěhotnění bezprostředně po vynechání nepředstavuje pro plod žádné riziko, jak si možná někteří myslí.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.