Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Lokální anestezie a vliv na těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den, již dvakrát jsem bohužel přišla o miminko.Jednou samovolným potratem a jednou zamlk.těhotenstvím.Vzhledem k tomu, že mám problémy se zuby a chodím často k zubaři kde mi při každé návštěvě aplikují injekci na umrtvení chtěla bych se zeptat zda by to mohlo způsobit nějaké potíže v období mezi ovulací a menstruaci kdy by se nám povedlo oplodnění.Blíží se mi tohle období a právě i návštěva u zubaře, tak nechci zbytečně riskovat. Děkuji za odpověď a Váš čas :)

Vážená paní, jistě nelze vyloučit jakýkoli vliv na vznikající těhotenství, ať se to týká léků, cizorodých látek v potravě nebo infekčních onemocnění. Ovlivnění gravidity lékem pro místní umrtvení je ale vysoce nepravděpodobné a neznám případ z literatury, kdy by to bylo popsáno.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.