Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Přirozené otěhotnění v 38 letech

Odpovídá 

Dobrý den,je mi 38let,1dítě/8let/,těhotenství a porod přirozený.Rádi bychom ještě jedno dítě, hormonální antikoncepci EVRU neberu od dubna 2011,menstruace pravidelná.Na podzim 2011 dva cykly Clostilbegyt,po druhém jsem onemocněla a dala si pauzu.Nyní se druhý měsíc opět přirozeně pokoušíme o těhotenství,ale nedaří se.Zajímalo by mne jaká je šance na otěhotnění a zda mám ovulaci při pravidelném cyklu.Neberu žádné léky a s ničím se neléčím.Jaký je váš názor a rada.Děkuji za odpověd.

Vážená paní, podle Vašeho příspěvku, bohužel, nepoznám, jestli máte ovulaci a zda se Vám podaří brzy otěhotnět. Nepochybně v 38 letech šanci máte. Dva měsíce pokusů je poměrně krátká doba Na druhé straně se Vám blíží čtyřicítka a to je věk, kdy zdravotní pojišťovny přestávají hradit výkony spojené s případnou asistovanou reprodukcí - mimotělním oplodněním (IVF). Z tohot důvodu bych návštěvu odborníka dlouho neodkládal.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.