Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Výsledek triple testu

Odpovídá 

Dobrý den, jsem nyní v 18.týdnu těhotenství. Ve 13. týdnu jsem podstoupila genetické vyšetření a výsledky byly v pořádku. V 16. týdnu mi byla odebrána krev, jako doplněk triple testu. Nyní jsem od svého gynekologa dostala výsledky krevních testů, které jsou takovéto: AFP 40,9 ug/l uE3 0,276 ug/ml hCG 15,776 IU/ml s tím že riziko pro trisomii 18 je větší než 1:50, což svědčí pro zvýšené riziko a riziko trisomie 21 je 1:560. Na genetiku jsem objednaná až za dlouhé 3 týdny, tak vás prosím o váš názor na tyto výsledky - jaké je tedy riziko že dítě bude mít vadu? děkuji za odpověď. Ještě dodávám je mi 33 let, vážím 65 kg

Dobrý den, konkrétní hodnoty odebraných testů jso vztaženy na konkrétní laboratoř. Každé pracoviště má tak své tabulky relativních rizik, proto z Vašich hodnot nemohu činit žádný závěr. Každopádně riziko 1:50 a vyšší lze považovat za důvod k provedeníí amniocentézy a vyloučení tzv. Edwardsova syndromu. Výkon je to jednoduchý. I když je pravděpodobnost, že se plod bude zdravý mnohem větší (téměř 50x), stojí za to jej podstoupit, pokud Vám jej genetik doporučí.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.