Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Měsíční vynechání antikoncepce Minerva

Odpovídá 

Dobrý den. Používám pravidelně hormonální antikoncepci Minerva, ale před měsícem jsem odjela na 14 dní pryč a zapomněla si s sebou vzít nové plato prášků. Nikde jsem se nedočetla, jak při této situaci postupovat,tak jsem začala brát následné plato prášků v obvyklý den akorát o měsíc později. Můžete mi říct, jestli jsem udělala správně? Po měsíci jsem nedostala menstruaci, ale celý měsíc jsem neměla pohlavní styk a těhotenský test byl negativní. Mockrát Vám děkuji předem za odpověd.

Vážená paní, ano udělala jste správně. V podstatě jste na jeden cyklus vynechala antikoncepci. To, že se menstruace hned neobjevila, je možné a obvykle to neznamená žádnou vážnější poruchu. Je pravděpodobné, že po opětovném nasazení prášků se cyklus s krvácením obnoví. Možná je i jeho dočasná nepravidelnost.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.