Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Zprůchodnění podvázaných vejcovodů

Odpovídá 

dobry den, chtela jsem se zeptat, zda je mozno nejakym zpusobem zpruchodnit vajecniky, kdyz mam podvaz vajecniku? Nekde jsem cetla, ze to jde. Muzete poradit? dekuji pomenka

Dobrý den, pokud jste měla provedený podvaz vejcovodů (nikoli vaječníků) při císařském řezu, je jejich zprůchodnění treoreticky možné. Oerace je však dost složitá a její výsledek velmi nejistý. V případě, že jste podstoupila laparoskopický výkon, je zprůchodnění vejcovodů ještě problematičtější, ne-li nemožné. Každopádně podstatně lepší výsledky - tedy naději na dítě - než zprůchodnění vejcovodů Vám dá asistovaná reprodukce (umělé oplodnění).

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.