Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Prolaps dělohy a hysterektomie

Odpovídá 

Dobrý večer,můj problém zpočívá v poklesu až prolapsu dělohy. Je mi 53let a 30let pracuji jako sestra v zařízení soc.péče. Prolaps pocituji už dost dlouho,ale poslední měsíc je to o dost horší. Prosím tímto o radu co dál,zda existuje nějaký pesar a nebo zda je lepší radikální léčba, hysterektomie. Děkuji,přeji pěkný večer.

Vážená paní, pessary jistě existují, ale jejich funkce je spíš dočasná a pro Vás, jako mladou ženu se nehodí. Pokud je descensus takového stupně, že vadí, doporučil bych spíš operaci. Podotýkám, že samotná hysterektomie má obvykle dočasný efekt, neboť příčinu descenzu pánevního dna kauzálně neřeší.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.