Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Rh negativní matka

Odpovídá 

Dobrý den, již se blížím do 28.týdne těhotenství(jsem Rh negativní - skupina B- a manžel AB+) a pa doktor mi dal na rozmyšlenou, abych se rozhodla, zda si nechám píchnout injekci anti-d globulin(imunoglobulin) v 28.týdnu, nebo po porodu. Moc tomu není nakloňen a tvrdí, že to může dítěti uškodit, ale je to prý na mém rozhodnutí, že někteří lékaři jsou pro a jiní proti. Je mi 35 let, čekám druhé dítě. První dítě má skupinu AB- , takže po porodu mi nedali žádnou injekci a před tím jsem měla jedno mimoděložní těhotenství, kde předpokládám, že mi dali injekci automaticky.Navíc mi zjistili těhotenskou cukrovku, tak nevím, zda to má nějaký vliv, či ne. Ve 12 týdnu jsem měla protilátky v pořádku. Následně budou dělat testy na protilátky ve 30 týdnu.Prosím o Váš názor, zda si má nechat píchnout injekci ve 28.týdnu, nebo až po porodu. Děkuji a přeji pěkný den.

Vážená paní, Váš gynekolog je dobře informován a řekl Vám pravdu. Existují dvě různá schémata aplikace "protilátky proti Rh faktoru", u jednoho z nich se počítá s aplikací v 28. týdnu. Ať se rozhodnete jakkoli, je riziko imunizace vašeho organizmu (i vzhledem k negativnímu Rh faktoru prvního dítěte) jen teoretické. Já sám aplikaci v 28. týdnu rovněž nepovažuji za nezbytnou. Ne snad proto, že by to dítěti ubližovalo, ale bez většího přínosu to prodražuje i tak dost nákladnou péči.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.