Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Zapomenutá tabletka antikoncepce

Odpovídá 

Dobrý den,měla bych dotaz ohledně antikoncepce. Mám Qlairu, v sobotu jsem začala nové balení, bohužel v úterý jsem si zapomněla vzít prášek, takže jsem si včera (středa) vzala 2. V návodu se uvádí, že mám kontaktovat lékaře, pokud jsem měla 7 dní před zapomenutím styk, což ano, a to ve středu, v neděli a včera (středa). Chtěla bych se zeptat co mám nyní dělat? Postinor už to asi nezachrání že? Jaká je možnost, že můžu otěhotnět, antikoncepci beru již 9 let a nikdy jsem dosud o 24h nezapomněla.Navíc mě od rána bolí v podbřišku, tak nevím zda z nervů, či je něco špatně.

Vážená paní, v tuto chvíli bych doporučil nedělat nic. Tabletku jste vynechala v prvním týdnu cyklu, kdy je obecně riziko otěhotnění i bez antikoncepce poměrně nízké. Jsou-li Vaše bolesti v podbřišku v příčinné souvislosti s vynecháním tabletky resp. užitím dvou, to nedovedu posoudit, ale myslím si, že ne.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.