Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Prolaps dělohy a jeho řešení

Odpovídá 

Dobrý den, mám 33let a od porodu mě trápí prolaps dělohy(mám 15-iměsíčního syna). Gynekolog konstatoval, že se jedná o středné těžký prolaps, ale operace by dle něho nebyla vhodná. Doporučil mi používat kroužkový pesar. Prosím o Váš názor, popřípadě radu. Děkuji.

Vážená paní, prolaps dělohy ve 33 letech je poměrně vzácný, nicméně možný. V otázce jeho nápravy je nejdůležitější, zda Vám způsobuje obtíže a jaké. Taky je třeba zvážit, zda ještě plánujete další těhotenství. Nemyslím si, že kroužkový pessar je ve Vašem věku ideální řešení.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.