Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Kdy přesně došlo k otěhotnění?

Odpovídá 

Dobrý den, vím, že jste poradna co se týče zdravotních potíží, ale i přesto zkouším. Chtěla bych si jen ujasnit údaje ohledně početí našeho miminka, protože získávám různé názory a výpočty...Vím, že UZ nám něco ukazuje, ale pak jsou taky měřítka pomocí toho, kdy vyšel těhotenský test jako pozitivní atd. Takže tady jsou nějaká data, která mi snad přes Vás pomohou udělat si více jasno v tom, kdy bylo naše miminko počato. Takže: PM: cca 30.4.2012, těh. test vyšel negativní 1.6., ale pak silně pozitivní 4.6. U doktora jsem byla na UZ 12.7. a tam to vycházelo na 10+3. Pak jsem jela na Voluson E6 scan na kombinovaný test a 2.8. mi vycházelo podle tohoto kvalitního UZ, že jsem 13+1. Je možné podle těchto údajů určit přesnější datum početí? Je možné, aby to vůbec bylo před 14.5. nebo spíš po? Děkuji velmi za Váš čas.

Vážená paní, slečno, neexistuje způsob, ultrazvukový ani laboratorní, který by přesně a nezpochybnitelně určil datum oplodňující soulože, pokud mezi jednotlivými pohlavními styky nebyl větší odstup než 2-3 týdny. I tak by byl vysloven závěr pouze s jistou pravděpodobností a nelze jej použít jako důkaz. Podle Vámi uvedených údajů je možné otěhotnění jak před 14. květnem tak i po něm.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.