Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Cestování letadlem v počátku těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den chtela bych se zeptat s manzelem se chcem snazit o druhy prirustek do rodiny. Z hlediska ze Patricek se nam povedl hned, se chci zeptat. Kdyz bych otehotnila a v prubehu prvniho mesice bych letela letadlem, ma to nejaky vliv na uplne zacatku tehotenstvi? A i se chci zeptat, zda by tehotenstvi takto na zacatku ohrozoval nejak ten vstupni rengen na letisti? dekuji moc za odpoved.

Dobrý den, 1. Cesta letadlem na průběh těhotenství v 1. měsíci vliv nemá.
2. Nejsem informován, zda každý cestující na letišti prochází vstupním rentgenem. Domnívám se, že ne. Každopádně je třeba na toto personál upozornit, protože rentgenové záření může plod poškodit.
3. Osobně ale nedoporučuji v těhotenství cesty do vzdálených zemí. Počínající těhotenství je zatíženo řadou průvodních příznaků, např ranní zvracení, tak i závažnějších komplikací - třeba hrozící potrat či skutečné potracení. To obvykle vyžaduje hospitalizaci a ta není ve všech zemích bez problémů a zadarmo.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.