Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Cvičení v těhotenství s Epi-no

Odpovídá 

Dobrý den,zajímalo by mne zda je možné aby došlo při cvičení s epinem k poškození plodu v děloze, tedy spíše k nedostatku okysličení mozku plodu. Během napínacího cvičení (slouží k posílení svalů pochvy) totiž žena musí na 10 sekund zadržet dech a stáhnout svaly pochvy a vytvořit co největší tlak na balonek. Dojde tedy k zadržení dechu a velkému napětí a tzv. zatnutí stejnému jako při posilování. Poté opět vydechnout a během 10 minut opakovat dokola. Není to škodlivé pro plod? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, můžete být klidná, žádné zadržení dechu na libovolně dlouhou dobu nemůže mít u fyziologického těhotenství negtativní vliv na zásobení plodu kyslíkem. Podstatě větší změny v zásobení plodu v znikají při běžném pohybu či námaze, kdy Váš organizmus nasměruje víc krve do svalů než do dělohy. Ani to však vliv na zdravý plod nemá.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.