Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Zpoždění menstruace a Prednison

Odpovídá 

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně problému se zpožděnou MS. Od února tohoto roku jsem vysadila hormonální antikoncepci s cílem otěhotnět. Na základě diagnostikované buněčné imunity na imunobilogii v Podolí, jsme až do srpna měli pouze chráněný styk a menstruace byla pravidelná, cyklus v délce 33 dní +- 1 den. V srpnu mi byl nasazen prednison 5 mg a v daném měsíci jsme v době ovulace (dle pozitivního testu) měli nechráněný styk. Po zpoždění MS o 9 dní jsem navštívila lékaře, který mi zjistil neprasklý folikul a píchl vyvolávací injekci. Chtěla bych se zeptat, zda mohl tento stav způsobit prednison? Zda je tento jev běžný, či se jedná o vyjímky a zda by to mohlo způsobit problémy ve snaze otěhotnět (kromě již zmíněné imunity) a případně jak je možné tento stav léčit? Předem moc děkuji za odpověď

Vážená pani, Prednison slouží k potlačení zvýšené imunity, která se podílí na problémech s plodností. Zpoždění menstruace nemůže mít souvislost s užíváním Prednisonu. Stav, kdy nedošlo k prasknutí folikulu (ovulaci) není v žádném případě výjimka. Patří k nejčastějším příčinám neplodnosti. Samozřejmě to může mít vliv na otěhotnění, protože v cyklu, kfy neovulujete, tak neotěhotníte. INicméně i u plodných a jinak zdravých žen se občas vyskytnou anovulační cykly.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.