Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Jak dlouho po porodu je nejvhodnější otěhotnět?

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho po porodu je nejvhodnější doba na otěhotnění. Někde jsem četla že půl roku. Ale protože jsme o našeho andílka přišli, zdá se mi půl roku dlouhá doba, a tak by mě zajímala rizika při dalším těhotenství, kdybych například otěhotněla po šestinedělí. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, interval půl roku po porodu a delší se doporučuje kvůli kojení. Po opětovném otěhotnění se totiž tvorba mateřského mléka sníží nebo úplně zastaví. Jinak ale těhotenství krátce po šestinedělí nepředstavuje prakticky žádné větší riziko.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.