Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nepravidelný menstruační cyklus a snažení

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat jestli se dá při pokusech o otěhotnění využít i jiných prostředků jako jsou hormony a injekce. Mám už dlouho problém s menstruací, abych měla vůbec menstruaci mi můj gynekolog napsal Utrogestan, ale myslím si, že to stále není ono a navíc mám už po jednom bezproblémovém těhotenství (také s použitím hormonů) a nic se nespravilo. S manželem chceme už druhé dítě snažíme se o to zatím asi 4 měsíce, ale myslím si že když nemám normální menstruaci tak to je zbytečný se snažit. Můj dotaz je možná trošku zmatený ale snad jej pochopíte a aspoň trošku poradíte. Moc děkuji.

Dobrý den, prostředků je možno použít více, problém je v tom, že většinou jsou málo účinné. Určitě nesouhlasím s tvrzením, že je zbytečné se snažit, máte-li nepravidelnou menstruaci. Je sice pravděpodobné, že Vaše plodnost může být snížena a každý menstruační cyklus nemusí být doprovázen ovulací. Přesto se často stává, že při pravidelném partnerském životě k otěhotnění dojde i u žen s nepravidelným cyklem. Doporučil bych na tento problém příliš nemyslet a ještě tak rok si užívat nechráněného sexu. Pokud se Vám za tu dobu nepodaří otěhotnět, bude na místě podrobnější vyšetření, případně léčba.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.