Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Přesnost ultrazvuku při určování stáří plodu

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych ze zeptat s jakou přesností lze ultrazvukovým vyšetřením určit stáří plodu. Kvůli cystě na jednom z vaječníků jsem nemenstruovala pravidelně, ovšem přesto jsem otěhotněla. Při výpočtu termínu porodu ale nemohu vycházet z data poslední menstruace a je tedy třeba se spolehnout na ultrazvuk.Děkuji za Váš čas.

Dobrý den, je-li ultrazvukové vyšetření provedeno v prvních 3 měsících, je datace termínu porodu velmi přesná (s rozptylem méně než týden). I u žen, které měly pravidelnou menstruaci se v praxi upřesňuje termín porodu podle data stanoveného ultrazvukem .

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.