Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Cytomegalovirus v těhotenství

Odpovídá 

Dobrý deň. S manželom máme pred sebou ťažké rozhodnutie. Pred týždňom našej nenarodenej dcere diagnostikovali cytomegalovirus,(ja som pozitívna aj na rubeolu a herpes.) Početné kalcifikáty sú na pečeni, spodnej časti pľúc, a po pár dňoch sa objavili aj na srdci. Dilatované črevo 8 mm(na 3 miestach), komory v mozgu 8 mm a 9,7 mm. Lekárka sa domnieva, že kalcifikáty sa vytvoria aj na mozgu. Som je v 22-23 týždni. Navštívili sme viacerých gynekológov, ktorý nám dali na zváženie prerušenie tehotenstva. Na internete sa ťažšie človek dopátra k odborným informáciám /väčšinou sú všeobecné/. Lekári prepokladajú poškodenie plodu -sluchu, mentálna retrardácia, porušený motorický vývin, ... neviem do akej miery. /Ale nič na 100%./ Chcela by som sa Vás opýtať na Váš názor, hlavne nám prosím povedzte ako je to s tými kalcifikátmi - ake poškodenia spôsobia. Je vôbec možné aby bola bez nasledkov, resp. len s malým poškodením? Na rozhodnutie mame tak 1 deň. Otehotnela som po IVF, a o to je to rozhodovanie ťažšie. Za odpoveď a Váš čas vopred ďakujem.

Vážená paní, chápu Vaši snahu, že hledáte informace kde se dá. Na druhé straně si stěží mohu troufnout radit na dálku v tak složité situaci, když nevím přesně rozsah postižení a i kdybych ho znal, necítím se být takovým odborníkem. Je logické, že pokud jste otěhotněla po IVF, máte zřejmě s fertilitou jisté problémy. Takže - kdybyste byla mladá a s otěhotněním neměla problémy, stavěl bych se taky za ukončení Vašeho těhotenství. Starost o těžce postižené dítě je pro rodinu zátěž, kterou si málokdo umí představit. Postižení a kalcifikace ve více orgánech ukazují na s velkou pravděpodobností na těžké postižení plodu Je-li Vaše těhotenství s ohledem na věk a úspěšnost stimulace možná poslední, může to rozhodování o osudu gravidity významně ovlivnit.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.