Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Opakovaná cytologická kontrola

Odpovídá 

Dobrý večer Mám na Vás dotaz v únoru jsem byla na vyšetření u svého gynekologa a po 4 měsících znova a teď mám jít za 4 měsíce opět.Ptala jsem se svého gynekologa jestli se něco děje.Tak mi vysvětlil, že ve výsledcích cytologie je nález nějaká bakterie více jsem se nedozvěděla. Teď jsem se odstěhovala z Kladna a bydlím v Písku a nechala jsem si s pojišťovny poslat výpis ze zdravotní dokumentace, kterou a tam jsem se dočetla, že mi byla vyšetřena přítomnost nukleové Kyseliny z Bioptické laboratoře, nevím teda co se vlastně děje a pořád musím nato myslet. Poraďte mi prosím. Dotaz jsem poslala Vám, neboť jsem se narodila v Jeseníku a můj muž v Šumperku a taky jste mi sympatický :-). Moc děkuji za odpověď.

Vážená paní, děkuji Vám za projevené sympatie. Můžete být klidná, Váš nález na čípku zřejmě nebude nic vážného. Vyšetření nukleových kyselin znamenalo, že Váš lékař potřeboval upřesnit o jakou bakterii či virus v cytologickém nátěru šlo. Dřívější termín cytologické kontroly se provádí proto, že nález bakterií může překrýt vlastní buňky čípku, které je třeba hodnotit v rámci onkologické prevence. Nátěr je proto třeba zopakovat dřív než za rok, jak je obvyklé.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.