Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Otěhotnění po vysazení antikoncepce

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, je mi 26 let a od 16 let beru hormonální antikoncepci, tedy 10 let. Nyní jsem se rozhodla ji vysadit. Můj pan dotkor mi doporučil abychom s přítelem po vysazení HA používali po dobu dvou měsíců jinou antikoncepční metodu - kondom. Chci se Vás zeptat, zdali je doba 2 měsíce dostatečně dlouhá - někde jsem četla, že až dokonce půl roku. Jedná se prý o to, že bezprostředně po vysazení HA jsou hormony v těle pobouřené a mohla bych ihned otěhotnět, kdy by nemuselo být vše v pořádku. Prosím Vás o sdělení, jaká doba je všeobecně nejlepší a kdy je po vysazení HA nejlepší doba pro nechráněný sex - tedy bezproblémové otěhotnění? Mockrát děkuji.

Vážená paní, dva měsíce po vysazní antikoncepce bohatě stačí. Pokud byste je nedodržela a otěhotněla hned v následujícím cyklu po vysazení kontracepčních tablet,taky nic by se nestalo. Takových žen je mnoho a jejich těhotenství probíhá normálně.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.