Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Utrogestan a otěhotnění

Odpovídá 

Dobý den, v únoru 2012 jsem vysadila HA, kvůli snaze o početí. prvni menstruace po vysazeni mi přišla normálně, pak jsem ale menstruaci nedostala 45 dní, tak jsem šla na gynekologii a paní doktorka mi naordinovala jednou za měsíc (vždy 21. cyklu) injekci agolutinu. na injekci jsem chodila půl roku, po injekci se vždy do týdne objevila menstruace. po prvni "neaplikaci" jsem ale opět menstruaci 10 dní nedostala a paní doktorka mi předepsala 17.-25. den cyklu 2x denně jednu tabletku utrogestanu + 2x denně 30 kapek mastodynonu a doporučila mi femibion. po třech měsících mám přijít na kontrolu. chci se zeptat za A) utrogestan je lepší brát orálně nebo vaginálně, za B) je možné v průběhu této léčby otěhotnět, za C) znamená to, že nemám ovulaci? děkuji za odpověď (p.s.: je mi 27 let, HA jsem brala asi 4 roky).

Dobrý den, vezmu to popořádku: A. Utrogestan je možno brát oběma způsoby. Za lepší považuji vaginální podávání, protože šetří žaludek a trávicí trakt. Na druhé straně je ale riziko, že tableta může vypadnout. Vaginální podání se nedoporučuje při krvácení a silném výtoku. B. Ano, v průběhu léčby Utrogestanem je možno otěhotnět. Lék nikterak plod neohrožuje, naopak, užívá se na podporu a udržení časné gravidity. C. Nelze jednoznačně tvrdit, že Vaše vaječníky neovulují. Spíš se dá říci, že nefunguje dobře žluté tělísko a jednou z možných příčin je chybění ovulace

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.