Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nevím, zda-li jsem otěhotněla s manželem

Odpovídá 

Dobrý den, pane doktore, velmi mě trápí jedna věc. S manželem jsme se snažili o miminko - den před ovulací i následující den po ní jsme měli pohlavní styk. Ovšem hned další den jsem(neodpustitelné) měla pohlavní styk s jiným mužem. Styk proběhl 2krát, poprvé s ochranou, ale během druhého byl po nějaké době ve mně chvíli bez kondomu a nakonec nedosáhl ejakulace. Otěhotněla jsem. Jaká je pravděpodobnost, že by miminko nemuselo být manželovo? Je možné, že bych mohla otěhotnět jen z "kapky lásky" a předchozí 2 manželovy ejakulace by oplodnění vajíčka nezpůsobily? Moc děkuji za odpověď.

Vážená paní, to je těžká rada. Samozřejmě víte, že otěhotnění s jiným mužem nelze zcela vyloučit. Tak, jak to popisujete, je ale o dost pravděpodobnější, že gravidita pochází od manžela. Jiná věc by ovšem byla, kdybyste se s manželem snažili o miminko dlouho před tím a neúspěšně. Tam by riziko mimomanželské gravidity nejspíš bylo vyšší.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.