Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Buněčné změny na čípku v těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den,pane doktore. Chtěla bych Vás poprosit o vysvětlení diagnózy u mé dcery, je jí 24 let a je v 6 měsíci těhotenství. Jinak se z ničím neléčí a neužívá žádné léky. Výsl. cytol - ASC-H,nelze vyloučit HSIL. S: bez potíží, PP+,VP neodt, nekrvácí USG 20 tý - norm.nález spec. pochva klidná, čípek hladký, nekrvácí per.vag : hrdlo sakr., tuhé, uzavř., děloha velik. grav.h. 25, normot., OP prav. 15-159 / min Zá : Grav.h. 25. Chorobné hrdlo děl. Na 10.1.2013 je objednaná do cytol. poradny gyn.-por. kliniky v Plzni. Pane doktore, prosím o jakou nemoc se může jednat ? Nemůže ohrozit dceru nebo miminko ? Nevadí, že jí objednali až za měsíc, ale dřív neměli termín ? Aby jsme něco nezanedbali nebo nepřišli pozdě. Máme se obávat, že to bude něco vážného ? Mohou jí třeba v případě něčeho závažného ted operovat či jinak léčit ?Moc Vám děkuji za odpověď.“

Dobrý den, u Vaší dcery se našly buněčné změny na čípku děložním v rámci onkologické prevence. Tyto změny jsou ale poměrně lehkého stupně. Pokud se kontrolním vyšetřením neprokáží změny vyššího stupně, může dcera v klidu těhotenství donosit a dítě porodit. Po šestinedělí pak možná bude na místě čípek definitivně ošetřit drobným zákrokem. Nemusíte se obávat, že objednání až za měsíc by ublížilo miminku či dceři.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.