Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Mám šanci porodit zdravé dítě?

Odpovídá 

Dobrý den, pane doktore, chtěla bych se zeptat na jednu věc. V roce 2001 jsem porodila dceru, dcera v pěti letech onemocněla (tumor mozku)a po dvou letech onkologické léčby ve FN Motol v roce 2008 zemřela. V říjnu 2009 jsem porodila syna, ve dvou letech onemocněl akutní lymfoblastickou leukémií a nyní je po cca roční intenzivní léčbě v léčbě udržovací a prognózy vypadají nadějně. Nyní jsem zjistila, že jsem těhotná (PM 26.11.2012), miminko bych si přála, ale obávám se, že nemám šanci porodit zdravé dítě, že mají nemoci mých předchozích dětí spolu nějakou souvislost. Nevím, zda bych měla podstoupit nějaká vyšetření ohledně genetiky či na kterou poradnu se obrátit. Můj ošetřující lékař považuje nemoci mých dětí za náhodu a více by to prý neřešil. Děkuji za odpověd.

Dobrý den, Aby platila Vaše úvaha, že nemoci Vašich dětí spolu souvisejí a že stejně bude ohroženo dítě další, musela by se prokázat dědičnost těchto chorob. Tato skutečnost mi není známa. Každopádně by to vyžadovalo genetické vyšetření prvních obou dětí (biologický materiál prvního asi nebude k dispozici). Prvděpodobnější příčinou onemocnění Vašich dětí, pokud jejich výskyt nemáte Vy nebo manžel v rodině) bude spíš náhoda nebo zevní vlivy (stavební materiál domu, potraviny, ovzduší, aj.) Ve shodě s Vaším gynekologem soudím, že nelze spolehlivě prokázat, jakému konkrétnímu riziku bude vystaveno Vaše další dítě. Samozřejmě je dobré podstoupít prenatální genetické vyšetření jak je obvyklé.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.