Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Polyp na děložním čípku

Odpovídá 

Dobrý den, před 5 lety v těhotenství se mi objevil polyp na děložním čípku, ale po porodu se ztratil. Nyní při prohlídce mi paní doktorka sdělila,že je tam opět,velikost 3 mm. Doporučila mi jeho odstranění. Chtěla bych se zeptat,jestli je možně,že by se sám ztratil? A ještě jeden dotaz,při stěrech mi zjistili virus HPV,teď mi zjišťují jaký je to typ,jestli ten nebezpečný nebo ten co nezpůsobuje problémy. Vůbec nechápu,kde jsem k tomu mohla přijít,manžel je jediný partner,s kterým jsem 19 let,takže kdyby to byl on,který mě mohl nakazit musela bych mít už dávno nějaké problémy. A souvisí výsledky těch stěrů s tím polypem? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, to je hodně otázek najednou 1. polyp v těhotenství a polyp nynější spolu nesouvisí. Těhotenské polypy mizí samy, ty netěhotenské je dobré odstranit. 2. Polyp se sám nejspíš neztratí. Jeho odstranění se provádí hlavně proto, že se při tom histologicky vyšetří a vyloučí tak jeho (před)nádorový původ 3. HPV infekce nezpůsobuje žádné problémy, takže ji můžete mít 19 let, i déle 4. Výsledky stěrů mohou souviset s polypem, ale spíše nikoli.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.