Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Prokanazol a Dafnegin v těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den, snažíme se s manželem o dítě a teď se mi objevily kvasinky a lékař mi předepsal Prokanazol a krém Dafnegin s tím, že se můžeme dál snažit. Ale když jsem si přečetla příbalový leták, tak jsem se dočetla, že nesmějí tyto přípravky užívat těhotné nebo po dobu léčby otěhotnět, tak jsem zmatená a prosím o Váš názor. Děkuji

Dobrý den, buďte bez obav, příbalový leták je napsán šířeji, než je skutečné riziko. Platí převážně pro tytéž chemické látky používané ovšem vnitřně - tedy v polykacích tabletách. Navíc, teratogenní vliv léků na plod začíná nejdřív po 2 týdnech od oplození a to již vaginální léčiva určitě zavádět nebudete.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.