Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Protilátky proti Rh faktoru

Odpovídá 

Dobrý den, jsem po umělém oplodnění. Jsem momentálně ve 22.týdnu těhotenství a doposu všechny výsledky mám negativní a miminku by se mělo dařit dobře. Brali mi ale v poradně krev na protilátky a bohužel vyšly pozitivně. Proto mi dnes odebrali nový vzorek krve a poslali někam na specializované pracoviště, ale nic mi nevysvětlili. Já mám krev A+ a partner A-. Může to nějak ohrozit miminko? Mám se něčeho obávat? Vždy jsem myslela, že problém je pouze u matek Rh- a najednou toto. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, protilátky proti Rh faktoru, resp. jeho D antigenu jsou nejčastější a také jejich zvýšení je nspojeno s největšími riziky pro plod. Existuije však více krevních skupin a více krvinkových antigenů, které mohou iniciovat vznik protilátek u matky. Jejich projevy ale nebývají většinou závažné. Předpokládám, že na specializovaném pracovišti provedou vyšetření, aby Vás ubezpečili, že Vaše dítě není zvýšeným titrem protilátek ohroženo.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.