Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nadváha a probém s otěhotněním

Odpovídá 

Dobrý den, mám nadváhu a chystám se ivf měřím 157cm a vážím 90 kg na doporučení lékaře se snažím s váhou něco dělat sportuji a snažím se jíst zdravě. Jde to,ale pomalu. Proto bych se chtěla jestli může pojišťovna zamítnout ivf kvůli mé váze a jestli je možné s touto váhou otěhotnět. Můj problém je v nedozrávání folikulů vždy je jich hodně malých,ale po léčbě clotylbegytem vždy 1 vyrostl.IUI jsem podstoupila zatím 2x.

Dobrý den, samotná obezita bývá často příčinou, že vajíčka ve foliklech nedozrávají - zjednodušeně řečeno hormony se rozpouštějí v tukové tkáni a vaječníky jich pak mají nedostatek. Mnohdy dojde u takových žen po redukci hmotnosti k úpravě menstruačního cyklu a spontánnímu otěhotnění. Také před IVF se doporučuje zhubnout, z více důvodů. Zvýší se pravděpodobnost umělého otěhotnění, vyjde to levněji (nebude potřeba tak vysokých dávek stiomulujících léků). Že by u nás někomu zdravotní pojišťovna zamítla úhradu IVF kvůli váze, jsem neslyšel (nežijeme v Americe).

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.