Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nejsem si jista, čí je dítě

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, chtela bych se zeptat na Vas nazor. Zhruba rok jsme se snazili s pritelem o dite. Kdyz jsem otehotnela zrovna ten mesic se mi stala takova nehoda, ze jsem mela nechranený styk s jinym muzem, ktery jsem rychle ukoncila aniz by vyvrcholil. Bohuzel jsem ted v jednom stresu zda je tam nejake riziko ze by to nebylo pritele. Posledni menstruaci jsem mela 11.10.2012. Uzivala jsem tabletky na zvyseni ovulace ktere jsem mela brat 5 dne po zacatku menstruace. Brala jsem to podruhe ale 5 den jsem zapomnela tak jsem si vzala az 6 den. Z 20 na 21.10 jsem mela styk s tim jinym muzem. 22 jsem si vzala posledni tabletku jelikoz jsem den pred tim zapomnela. Pozitivni ovulacni testy jsem mela od 23 - 25.10 a v teto dobe jsme se s pritelem snazily. 12.11 jsem zjistila ze jsem tehotna dnes jsem asi v 17 tydnu. ze zacatku jsem nad tim uletem ani neuvazovala nez mi kamaradka rekla ze tam nejake riziko je. Dekuji za odpoved.

Dobrý den, nikdy nelze zcela vyloučit otěhotnění, i když ke styku došlo mimo změřenou ovulaci. Životnost spermií v rodidlech ženy se datuje až na několik dní. Co se týče Vašeho případu, samozřejmě je několikanásobně pravděpodobnější, že jste otěhotněla se svým přítelem, jednak s ohledem na termín Vašeho "úletu", taky podle udávaného nevyvrcholení. Ale jak Vám správně řekla kamarádka, nějaké riziko tam je. Na druhé straně třeba podotknout, že není velké. Nicméně v 17. týdnu Vám nezbývá, než se společně těšit na příchod miminka.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.