Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Roztroušená skleróza a těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Váš názor ohledně mého dalšího těhotenství. Léčím se na RS již 11 let a v roce 2010 jsem prodělala potrat ve 20.týdnu.Léčbu na RS jsem měla vysazenou a po potratu jsem taky nic nebrala a podařilo se nám otěhotnět za cca 5.měsíců. Porodila jsem zdravého chlapečka,ale ve 30.týdnu.Malý měl 2,20kg a 46 cm, takže na tu hrůzu dobrý.Předčasný porod byl díky přirostlé placentě na čípku a varixům na děloze. V roce 2012 jsem otěhotněla opět,ale bohužel ve 12.týdnu šlo o zamlklé těhu, přestalo bít srdce.V lednu 2013 jsem byla na revizi.A teď ta otázka, pan doktor mi už další těhu nedoporučuje, vzhledem k tomu, čím jsem si prošla. Ale já bych přesto chtěla.Po zdravotní stránce, co se týká RS se cítím dobře, léčbu nemám nasazenou žádnou,žádná ataka se neprojevila ,a proto bych chtěla i toho využít a zkusit otěhotnět znovu. Za jak dlouho bychom se mohli začít snažit? A jestli je vůbec správné chtít otěhotnět, když jsem prošla dvěma potraty a jedním předčasným porodem.Děkuji moc za odpověď

Dobrý den, nevím přesně, co skrýváte za zkratkou RS. Tipoval bych roztroušená skleróza. Prodělaný předčasný porod a dva potraty samy o sobě nepředstavují překážku v dalším těhotenství. Počkal bych s plánováním koncepce od poslední revize cca 3 měsíce. Přirostlá placenta ani varixy na děloze nebývají příčinou předčasného porodu. Existuje zvýšené riziko, že se tyto porodnické komplikace mohou opakovat, stejně tak je vyšší riziko opětovného potracení. Konečné rozhodnutí je ale vždy na Vás samotné.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.