Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Klion a těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, chtěla jsem se zeptat jestli je nebezpečné během užívání vaginálních tablet Klion otěhotnět. Bohužel jsem si včas nepřečetla příbalový letáček. Jelikož se snažíme o otěhotnění, můj gynekolog mi řekl stále se snažte, ale nezdůraznil mi, že během léčby ne. Moc děkuji za odpověď.

Preparát Metronidazol, který je účinnou látkou tablety Klion D, se nemá v těhotenství užívat. Je to uvedeno v příbalovém letáku. Ten je napsán stejně pro všechny aplikační formy - injekce, polykací tablety i vaginální čípky. Riziko poškození plodu je u poševní léčby téměř zanedbatlné.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.