Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Otěhotnění po 40.roce života

Odpovídá 

Vážený pane doktore, porodila jsem normální cestou čtyří děti,po čtvrtém dítětí jsem si nechala udělat sterilizaci ale pak jsem se rozvedla a našla přítele,chtěli bychom založit rodinu ale bohužel to nijak nejde,sterilizace byla v roce 1993 a na zprůchodnění vejcovodu a odtranění sterilizace jsem byla v roce 2003,mám za sebou i HSG,vyšetření prokázalo že mám vejcovody průchozí.bohužel ale stále nic,je mi čryřicet sedm let o dítě se pokoušíme 10let,myslíte že IVF je jediná cesta,měsíčky mám pravidelné,ovulaci také.....o umělém oplodnění jsem se dozvěděla pozdě,až jsem přešla k jinému gynekologovi,ten samozřejme celou situaci nechápal,chodím na pravidelné prohlídky ,jsem v naprostém porádku,vím že existuje více možností...děkuji za odpověd.

Vážená paní, máte-li vyšetřeno hysterosalpingograficky, že Vaše vejcovody jsou průchodné, je šance na graviditu zachována, ale ještě to neznamená, že vejcovody budou taky plnit svoji funkci, tedy "vést vajíčko". Druhým problémem je, že pravidelnou ovulaci sice můžete mít, ale testy, že k ní dochází, nemusejí být zcela spolehlivé. Pokud se Vám po zprůchodnění vejcovodů koncipovat nedaří, vidím, když ne jedinou, tak největší šanci v umělém oplození. Nemáte totiž příliš času opakovaně zkoušet otěhotnět spontánně. Podotýkám, že po 40. roce věku už Vám zdracvotní pojišťovna na umělé oplodnění nepřiplatí, takže jde o dost nákladnou investici.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.