Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Cysty na vaječnících

Odpovídá 

Pane doktore, mám dotaz ohledně mé 23.leté dcery. Lékařka ji nyní oznámila, že má na vaječnících cysty.Má samozřejmě obavy, zda bude moci mít děti.Trpí již také několik let nepravidelnou menstruací(HA neužívá z důvodu nesnášenlivosti - gyn. výtoky), záněty močových cest a vždy následují i záněty gynekologické. Dočetla jsem se, že pomáhá užívání přírodních enzymů. Jaký je na to Váš názor a v jakých dávkách by se popřípadě měl užívat. Děkuji a přeji hezký den Anežka

Vážená paní Anežko, 1. Trpí-li Vaše dcera cystami na vaječnících, je pravda, že její plodnost může (i nemusí) být ohrožena. 2. Užívání hormonální antikoncepce nijak nesouvisí s poševními výtoky. Jedině snad, že ženy užívající HA se nechrání bariérově (kondomem) a jsou tak náchylnější na infekci od partnera. 3. Přírodní enzymy pomáhají na řadu neduhů, ale jeho účinek na vaječníkové cysty je sporný. Nemyslím si, že je rozumné investovat do tak drahého preparátu kvůli velmi nejistému výsledku. Na zánět, pokud je jen lehkého rázu je jeho účonek lepší, u silnějších zánětů je však třeba volit antibiotika 4. Stojí za zvážení, zda se za vaječníkovými cystami neskrývá spíš chronický zánět, který vede právě k opakovaným močovým a gynekoplogickým infekcím.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.