Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Hysterektomie a režim po operaci

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak moc musím být opatrná po operaci odstranění dělohy (jsem i dosti drobné a malé postavy).Bylo mi při propouštění z nemocnice řečeno, že nesmím zvedat nic těžkého. Co ale znamená pod slovem těžkého a po jakou dobu to dodržovat?

Dobrý den, záleží jednak na věku ženy, jakou technikou bylo odstranění dělohy provedeno (přes břišní stěnu, vaginálně či pomocí laparoskopie) a taky důvod, proč byla operace provedena. Jestliže indikací byl pokles až výhřez dělohy, je na místě šetření pánevního dna, neboť hrozí pokračování poklesu. Jinak ale zuhruba po měsíci od operace už může být fyzická zátěž zhruba stejná jako obvykle.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.