Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Celiakie a početí dítěte

Odpovídá 

Dobrý den, je mi 31let, celiakie mi byla zjištěna až ve 24letech, v důsledku jejího pozdního zjištění mám neprokázanou artritidu (beru denně 4mg Medrol) a problémy se štítnou žlázou( Euthyrox,100-125mg). Od 17let mám antikoncepci, nejdříve pilulky,později injekce, nitroděložní tělísko, evra v současnosti Nuvaring. Plánujeme početí dítěte. Ráda bych věděla - kdy doporučujete vysadit antikoncepci, jaké vitaminové či jiné doplnky a kdy doporučujete začít užívat. Mam velký problém s hojením ran a nevstřebávám vše řádně přes střevo, existují i doplnky, které se podávájí injekčně? O l ékařky vím, že cca 3 měsíce před plánovaným početím je nutné navýšit dávku Eurhyroxu. Znáte z praxe, problémy s otěhotněním celiaků? Předem děkuji za reakci.

Dobrý den, nejsem si jistý, jestli znám odpověď na všechny Vaše dotazy. Přeci jen s ženami s podobným onemocněním se v porodnici nesetkáváme denně. Co se týče antikoncepce, tu můžete klidně vysadit bezprostředně před plánovaným početím. Nemám zprávy o tom, že by pacientky s celiakií měly větší problémy s otěhotněním než běžná populace. Co se týče potravních doplňků a jejich injekčního podávání, tam Vám asi neporadím. Obecně lze ale říci, že pokud se dokážete živit tak, že Vám některé živiny, vitamíny a minerály v těle nechybějí, neměl by být s jejich příjmem zásadní problém ani v graviditě. Přesto bych se raději poradil s odborníky - nutričními terapeuty. O úpravě dávky hormonu štítné žlázy jste hovořila.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.