Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Šance na otěhotnění ve 45 letech

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jakou šanci mám otěhotnět. Je mi 45 let, porodila jsem dvě zdravé děti, které jsou už dospělé a s přítelem, který má také 2 dospělé děti, bych chtěla mít ještě jedno dítě. Jaká šance je, že by mohla otěhotnět a porodit zdravé dítě? Měsíčky mám od 15. let, nemám žádné zdravotní problémy, jenom přeléčenou boreliózu. Děkuji za odpověď."

Dobrý den, jaká je Vaše šance na otěhotnění, nevím. Neznám Vás a neznám výsledky vašeho vyšetření - klinického ani laboratorního. Některé ženy v 45 letech otěhotnět mohou, jiné (asi 50%) již ne. Nezbývá, než to zkusit. Pokud otěhotníte, je ve vašem věku nepatrně vyšší riziko vrozené vady u plodu (o několik procent), to je však možné zavčas odhalit důkladným prenatálním vyšetřením, včetně odběru plodové vody.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.