Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Strava během těhotenství

Odpovídá 

Dobry den, pane doktore dovolte, abych se zeptala, co byste mi poradil ze stravy na posileni funkce oci. Oba s manzelem nosime dioptricke bryle na dalku a chtela bych jist ted v tehotenstvi co nejvice vitaminu (samozrejme nejlepsi v prirozene forme - ovoce, zelenina, tak samozrejm mrkev to jisti) abych omezila mozny negativni vliv na plod. Jsem na zac. 12. tydne a nechci nic podcenit. Dale jsem se chtela zeptat, v cem je dobre to vysetreni nt+ na vyvojove vady? Pokud se neco najde a pak se odebira vzorek plodove vody, neni to nebezpecne? Nezatezuje to spise psychiku, ze zena vic resi, zda je vse v poradku? Sestricka u moji gynekolozky se jeste zminila o odberu hormonu na stitnou zlazu, doporucila byste mi to? Kde bych nasla nejake dalsi informace k tomu? Moc dekuji za Vas cas i konzultaci

Dobrý den, stravu v těhotenství jezte dostatečně pestrou, s přiměřeným příjmem minerálů a vitamínů. Vysoké dávky A vitamínu ani velké množství mrkve ničemu nepomohou, spíš naopak. Refrakční vada, zejména krátkozrakost je u většiny lidí geneticky zakódována, takže je pravděpodobné (ale ne jisté) že vadu svému dítěti předáte bez ohledu na dietu., Vyšetření NT je ultrazvukové změření šířky záhlaví plodu. Při odchylných hodnotách se doporučuje podrobnější prenatální vyšetření. Odběr plodové vody není zcela bez rizika potratu, ale toto je poměrně malé (do 1%). Jistěže psychika je předporodním vyšetřováním, zejména u citlivějších žen, zatížena. Na druhé straně zavčas odhalené vrozené vady za to stojí . Odběr hormonu řídícího štítnou žlázu jistě doporučím. Jedná se o pouhý odběr krve, takže tím nic neriskujete. Informace najdete v učebnicích porodnictví a endokrinologie.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Související dotazy

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.