Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Fraxiparin během těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, jsem před plánovaným IVF. V rámci vyšetřování jsem byla odeslána na hematologii, a to z důvodu, že otec prodělal plicní embolii. Výsledky srážlivosti krve vyšly naprosto v pořádku, přesto však hematolog doporučuje podávání fraxiparinu po transferu embrya po celou dobu těhotenství, snad jakoby raději ovlivňovat. Zjištěna jen mutace MTHFR v heterozygotní formě. Můj gynekolog však tvrdí, že pokud jsou výsledky srážlivosti krve v pořádku, vidí podávání fraxiparinu jako zbytečné. Nakonec ho mohu i odmítnout...ale, .. jaký je Váš názor, příp. zkušenost ? Děkuji

Dobrý den, doporučení hematologa vychází z faktu, že podávání fraxiparinu nemá žádné kontraindikace, tedy že i když se bude podávat zbvytečně, nic tím nepokazíte a nikoho neohrozíte. Skutečnost, že vaše genetická vloha k trombofilii (heterozygot HTMFR) je skutečně zanedbatelná ještě samozřejmě neznamená, že je u Vás trombóza absolutně vyloučená. Na druhé straně možno souhlasit i s názorem gynekologa, že podávání fraxiparinu je až příliš velká opatrnost.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.