Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nepravidelná menstruace a štítná žláza

Odpovídá 

Dobrý den, pane doktore, po porodu jsem začala užívat hormonální antikoncepci Cerazette,kterou užívám už 2,5 roku,ještě kojím,začala jsem špinit a slabě krvácet. V listopadu to bylo skoro měsíc, pak v nepravidelných intervalech, po týdnu zase znova a tak se to opakuje. Myslela jsem si, že to mohly způsobit antibiotika,které jsem brala na začátku listopadu.Pak se objevil pásový opar v únoru.Chystám se na gynekologii, mám jít na prohlídku.Při odběrech jsem měla zvýš. hodnoty TSH 5,2, na ultrazvuku normální nález štítné žlázy, lékař mi předepsal Letrox 50,dávkování 1/2 tablety denně.V příbalovém letáku píší, že se potřeba levothyroxinu může zvýšit při užívání hormonálních kontraceptiv. Ještě jsem četla, že štítná žláza souvisí s pohlavními orgány. Může takhle nepavidelná menstruace se štítnou žlázou souviset, nebo to nějak ovlivňovat. Nejsem si jistá, jestli je opravdu nutné Lertox užívat, potíže žádné namám.Jestli nejprve neřešit na gynekologii tento problém. Moc vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, antikoncepční tablety Cerazette neovlivňují menstruační cyklus. Tedy nepravidelnosti neupravují, ani ji nezpůsobí. Údaj o zvýšení dývky Letroxu při užívání HAK souvisí s podáváním exogenního hormonu (Letrox v tabletách). Vaši vlastní sekreci hormonu štítné žlázy (která může být signalizována vyšší hladinou TSH) však antikoncepce neovlivní. Osobně si myslím, že odpovědi na takové otázky, které pokládáte, je lepší řešit s Vaším lékařem než hledat nezaručené informace na internetu.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.