Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Kdy došlo k početí?

Odpovídá 

Dobrý den, nevím, jestli je dotaz vhodný do Vaší poradny.. ale zkusím.. Měla jsem začátek poslední menstruace asi 1. nebo 2.2.2013, cyklus mám pravidelně po27-28.dnech a 3.3. jsem měla na těhotenském testu hodně slabý proužek. 6.3 na ultrazvuku nebylo ještě nic vidět a 13.3. už byly vidět slabě pulsy srdce plodu. který měl 5mm. zajímala by mě přibližná doba početí.. Měla jsem asi 7.2 sice chráněný pohlavní styk, ale kondom sjel i když zustal z části venku a stačilo jen výtáhnout a umýt se. přesto mám strach, že jsem mohla otěhotně v tuto dobu.. můj lékař mi řekl, že pokud byly vidět pulsy srdce již 13.3, tak jsem musela otěhotnět chvili po menstruaci. s přítelem jsme se viděli až 15.2. a spolu jsme se o dítě pokoušeli pár měsíců. vím, je to moje chyba, jen by mě zajímalo, jestli se da zjistit přibližná doba početí. je možné vidět pulsy srdce již v 5týdnu a 5dni díky např. lepšímu ultr.? mō j lékař nad tím mávl rukou, prý je to jedno, že můžu být ráda, že nějaky dítě budu mít, jelikož jsem prodělala několik operací, co se týče zánětu, srustu a cyst. ale jak jistě chápete, mě to jedno není. je možné, nějaké vyšetření? prosím o radu.. předem děkuji za odpověd a přeji hezký den Alice

Vážená paní Alice, ultrazvukovým vyšetřením lze pravděpodobné datum koncepce určit. Nezáleží ani tak na tom, kdy je vidět pulzující srdíčko. To skutečně může záviset na kvalitě ultrazvukového přístroje, erudici vyšetřujícího i anatomických předpokladech vyšetřované. Podle velikosti plodového váčku a rozměrů plůdku je možné termín porodu a tedy i koncepce určit, i tak ovšem s cca plus minus jednotýdenní chybou.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.