Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Utrogestan - kdy a jak užívat?

Odpovídá 

Dobry den, prosim o zodpovezeni meho dotazu. Byl mi nasazen Utrogestan 1-0-1 peroralne. Beru ho z duvodu srovnani menstruace a rada bych otehotnela. Doktorem mi bylo sdeleno, ze mam prasky nasadit v momente zjistene ovulace po dobu 12 dni. Ale vsude se docitam, ze by se mel Utrogestan zacit brat po ovulaci a lepsi je tablety uzivat vaginalne. Dekuji za vasi odpoved a vas nazor.

Vážená paní, myslm, že Váš lékař i příbalový leták hovoříte stejně. Jakmile zjistíte ovulaci, začnete užívat Utrogestan. Tedy až po ní. Jestli budete užívat tablety peorálně nebo vaginálně, je v podstatě jedno. Já osobně preferuji vaginální podání, neboť šetří žaludek. V případě krvácení, poševního zánětu či výtoku je naopak vhodnější polykání tablet.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.