Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Snažení a nepravidelná menstruace

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, trápí mě 2 otázky. S manželem jsme se rozhodli pro 2. miminko v srpnu. Začali jsme se tedy "snažit", ale shodou okolností v červenci se mi poprvé objevila velmi silná menses (pravidelná, trvající 6 dní,ale bolestivá a velké množství jasně červené rve s kusy tmavých sraženin). Nicméně doktor na běžném UTZ vyšetření nic neshledal, doporučil HA,ale to je kontrtaproduktivní. No a popř doporučil laparoskopii. Nicméně povaha menses zůstává každý měsíc takováto. Těhotenství se stále nedaří. Poslední 4 měsíce se mi trošku mění délka cyklu. Byl 24 dní (trvale),pak 25, 26, 28 a poslední byl 31 dní,což mě již dost vyděsilo. Při zpoždění byl test negativní. Menses mám ještě teď (4. den) a mám ji velmi silnou. Obvykle byla silnější první 2-3 dny. Nyní již 4.den je dost silná a bolestivá. Menstruuji od 12 let, vždy byla menses pravidelná jako hodinky. První těhotenství se zadaō ilo na 2.cyklus. Tehdy to bylo o vysazení HA (brala jsem YADINE asi 4 roky). Tedˇjiž HA neberu cca 4 roky. Jinak bolesti při styku nebo mimo periodu nemám. četla jsem, že endometrioza se projevuje bolestmi i mimo MS a při sexu. Může to být nějaká hormonální nerovnováh? Jsem z toho již dost vystresovaná. Začala jsem tento měsíc pít kontryhelový čaj a chci začít užívat Gynex. Myslíte, že by to mohlo pomoci? Děkuji.

Dobrý den, začnu odzadu. Pitím čaje z kontryhele a řebříčku asi nic nepokazíte, stejně jako užíváním Gynexu. Otázkou spíš je, nakolik budou tyto metody úspěšné. Ale to není důvodem je nezkusit. Endometrióza se může projevovat všemi příznaky, na které si lze vzpomenout. Bolestmi při styku, při menstruaci, mimo menstruaci, nepravidelným krvácením, silnými měsíčky, někdy je endometrióza příznakově úplně němá. Délka cyklu 31 dní (včetně menstruace) je úplně normální a nemusíte z ní být vyděšená. Je obvyklé, že cykly této délky bývají častěji plodné (ovulace a kvalitní žluté tělísko) než ty zkrácené na 21 - 23 dnů. Co se týče problémů s otěhotněním a navrhované laparoskopie, asi bych počkal zhruba do srpna - tedy rok nechráněného styku. Pokud do té doby neotěhotníte, bude na místě další vyšetření - laboratorní spermiologické, případně laparoskopické. Skutečnost, že jste se stejným partnerem bez problémů koncipovala poprvé, je dobré znamení. Na druhé straně to nezaručuje, že se plodnost jednoho z Vás nemohla změnit.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.